مکمل های غذایی در ورزش
79٬200 ‎تومان
99٬000 ‎تومان -20%
موجود
مکمل های غذایی در ورزش
کتاب مکمل های غذایی در ورزش نوشته مایک گرین وود و داگلاس اس کالمن می باشد که ترجمه ی آن را دکتر محمد جواد پوروقار و دکتر عباس زارعی انجلم داده اند. یک برنامه درست برای مصرف مکمل های ورزشی از برنامه ای تشکیل می شود که بتواند برنامه تغذیه ورزشکار را کامل کند. یعنی فرد یک برنامه غذایی سالم و جامع دارد، اما برای کامل شدن برنامه خود به سراغ مکمل می رود. در مقابل، روش نادرست استفاده از مکمل به این صورت است که فرد بجای داشتن تغذیه درست، سعی می نماید که با استفاده از مکمل، مواد غذایی لازم را به بدن خود برساند.
کتاب مکمل های غذایی در ورزش
کتاب مرجع بدنسازی بانوان
56٬000 ‎تومان
70٬000 ‎تومان -20%
ناموجود
کتاب مرجع بدنسازی بانوان
کتاب مرجع بدنسازی بانوان نوشته مه پری قاسم نژاد و سعیده ایرانی صفت است.کتاب مرجع بدنسازی بانوان توسط انتشارات نشر ورزشی منتشر شده است.
این کتاب دارای سر فصل های زیر می باشد:

فصل اول - شناخت ویژگی های جسمی زنان
فصل دوم - آثار فیژیولوژیک ورزش بر زنان
فصل سوم - اثرات ورزش بر چاقی - پوکی استخوان - دیابت و کمردرد در زنان
فصل چهارم - تمرینات با وزنه
فصل پنجم - تغذیه ورزشی

خرید کتاب مرجع بدنسازی بانوان
101 برنامه تمرینی پرورش اندام
36٬000 ‎تومان
45٬000 ‎تومان -20%
ناموجود
101 برنامه تمرینی پرورش اندام
کتاب 101 برنامه تمرینی پرورش اندام نوشته میکائیل برگ می باشد. ترجمه این کتاب توسط داود بیات انجام شده است. انتشارات نشر ورزش این کتاب 101 برنامه تمرینی پرورش اندام را منتشر کرده است.
کتاب 101 برنامه تمرینی پرورش اندام دارای سر فصل های زیر می باشد:

فصل 1- سینه
فصل 2- سرشانه
فصل 3- زیر بغل
فصل 4- پا
فصل 5- جلو بازو
فصل 6- پشت بازو
فصل 7- شکم
فصل 8- برنامه های ترکیبی

خرید اینترنتی کتاب 101 برنامه تمرینی پرورش اندام
تغذيه ورزشی ويژه کسب مدال طلا
143٬200 ‎تومان
179٬000 ‎تومان -20%
موجود
تغذيه ورزشی ويژه کسب مدال طلا
کتاب تغذيه ورزشی ويژه کسب مدال طلا نوشته گلن کاردول می باشد که ترجمه آن را دکتر عباسعلی گائینی و دکتر رضا نوری انجام داده اند. کتاب تغذيه ورزشی ويژه کسب مدال طلا دارای سه بخش تقسیم می باشد. بخش اول، دستگاه های سوختی مورد استفاده در تولید توان عضلانی را بحث کرده و اصول تغذیه خوب برای عملکرد بدنی سالم را توضیح می دهد. بخش دوم، جنبه ی کاربردی تغذیه ورزشی شامل آشپزی و نحوه ی خرید غذا که برای بهترین عملکرد فرد در تمرین و مسابقه لازم است، توضیح داده می شود. بخش پایانی، نگرانی بیشتر ورزشکاران را پوشش می دهد؛ در صورت لزوم چگونه ذخایر چربی بدن را کنترل و عضله کسب کنیم.