حمیدرضا کوهستانی

نشانه شناسی و معاينات بدنی در اورژانسهای پيش بيمارستانی
33٬915 ‎تومان
39٬900 ‎تومان -15%
موجود
نشانه شناسی و معاينات بدنی در اورژانسهای پيش بيمارستانی
کتاب نشانه شناسی و معاینات بدنی در اورژانس های پیش بیمارستانی، رویکرد واضح و جامعی را از ارزیابی بیمار در اختیار قرار می‌دهد که در 6 بخش به آن اشاره شده است. 
ارزیابی بیمار
مراقبت های اورژانس پیش بیمارستانی به عنوان یک نکته عملی، مجموعه ای از تصمیم ها درباره انتقال و درمان بیمار است. عامل راهنمای تکنسین فوریت های پزشکی در گرفتن تصمیمات لازم در صحنه اورژانس، اطلاعات حاصل از ارزیابی بیمار است. برای گرفتن درست ترین و مفید ترین تصمیم برای ارائه مراقبت های بهتر اورژانس برای بیمار، می‌بایست تکنسین فوریت های پزشکی با جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، ارزیابی بیمار را شروع نماید. در اصل ارزیابی بیمار، اصلی ترین مسئله برای مراقبت پیش بیمارستانی محسوب می‌شود.
مراقبتهای پيش بيمارستانی تروما 1
73٬865 ‎تومان
86٬900 ‎تومان -15%
موجود
مراقبتهای پيش بيمارستانی تروما 1
در کشور ایران به منزله تحقق اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی که در آن ذکر شده دولت موظف به امدادرسانی به مصدومین نیازمند درمان فوری است، و همچنین با هدف کمتر شدن عوارض و معلولیت ها به وجود آمده از حوادث و بیماری ها، و کمتر شدن تعداد افراد بستری در بیمارستان ها، دوره کاردانی فوریت های پزشکی در سال 1379 تأسیس شده است. تکنیسین فوریت های پزشکی که وظیفه ارائه خدمت به مردم را دارند، از جایگاه ویژه‌ای در طب اورژانس برخوردار هستند.
هدف رشته مراقبتهای پيش بيمارستانی
هدف از این رشته، تربیت افرادی می‌باشد که این توانایی را داشته باشند که در فوریت های پزشکی برای وظایف خطیر امداد سریع و صحیح و کمک‌رسانی به مصدومین انجام وظیفه کنند. همچنین در صورت نیاز، آنها را به مراکز درمانی منتقل کنند. تربیت و پرورش نیروی آموزش دیده تکنیسین فوریت های پزشکی نیز وابسته به وجود کتاب های آموزشی معتبر در این زمینه می‌باشد. برای انجام مراقبت های اورژانسی مناسب برای این گونه بیماران، می‌بایست تکنیسین فوریت های پزشکی دارای اطلاعات جامع و دقیقی در مورد عوامل ایجاد کننده تروما، مکانیسم های تروما، تریاژ بیماران و علائم و عوارض تروما در سیستم های گوناگون باشد. به همین سبب نویسندگان این کتاب قصد داشتند با تألیف کتاب مراقبت های پیش بیمارستانی تروما 1 و مراقبت های پیش بیمارستانی تروما 2 بر حسب سرفصل های مصوب وزارت بهداشت و آموزش پزشکی، قدم بزرگی در این زمینه بردارند.
مراقبتهای پيش بيمارستانی تروما 2
32٬215 ‎تومان
37٬900 ‎تومان -15%
موجود
مراقبتهای پيش بيمارستانی تروما 2
در کشور ایران تروما مسئله بسیار مهمی می‌باشد، به این دلیل که اگرچه بیماری های قلبی و عروقی از اصلی ترین عوامل مرگ و میر می‌باشند، اما اکثر عمر از بین رفته در اثر تروما رخ می‌دهد. معمولاً بیماری های قلبی و عروقی اکثراً در افراد مسن مشاهده می‌شود اما تروما اغلب در افراد جوان رخ می‌دهد و عمر از بین رفته در این افراد بیشتر می‌باشد؛ در نتیجه ضررهایی که به دلیل از دست رفتن نیروی جوان به جامعه رخ می‌دهند، چه از لحاظ اقتصادی و چه از نظر معنوی بسیار بالا می‌باشد. به همین سبب در کشورهای پیشرفته برای حل کردن این موضوع، سیستم هایی با عنوان سیستم تروما ایجاد نموده‌اند.
سیستم تروما
مراحل این سیستم از محل حادثه تا انتهای بازتوانی بیمار ادامه دارد. اگر شخصی در یک جاده تصادف کند، سیستم تروما برای منتقل کردن صحیح بیمار از محل حادثه به مراکز تروما، درمان و مدیریت صحیح تروما و سپس توانبخشی و بازسازی و بازگشت آن شخص به جامعه، برنامه ی مشخصی دارد. برای متوجه شدن میزان اهمیت مسئله تروما می‌توان گفت که کشور ما یکی از 2 الی 3 کشور نخست در دنیا است که مردم آن در اثر تصادفات رانندگی کشته می‌شوند. همچنین از نظر حوادث طبیعی مانند زلزله هم دارای آمار بالایی است و می‌بایست در این مواقع از سیستم تریاژ یا اولویت بندی مجروحین که از زیرمجموعه های سیستم تروما است استفاده نمود. اگر این سیستم اشتباه باشد، نمی‌توان با امکانات کمی به تعداد زیاد رسیدگی نمود.
راهنمای جامع و کاربردی محاسبات دارویی
25٬415 ‎تومان
29٬900 ‎تومان -15%
موجود
راهنمای جامع و کاربردی محاسبات دارویی
کتاب راهنمای محاسبات دارویی نوشته حمیدرضا کوهستانی، نیره باغچقی و کورش رضایی می باشد. یکی از مشکلات پرستاران و دانشجویان پرستاری معمولا درهنگام تجویز دارو هنگام مراقبت‌های بالینی این است که ممکن است دچار ضعف محاسباتی می ‌باشند. اشتباه در انجام محاسبات دارویی می‌تواند موجب آسیب و صدمه جدی به  بیماران شود و حتی ممکن است بیمار دچار تشنج و مسمویت شده و فوت نماید. این موضوع به عنوان یک مشکل جدی و مهم در امر مراقبت از بیماران قلمداد می شود. درس اصول و مهارت‌های پرستاری دارای عناوین زیادی است که مهم می‌باشند و متاسفانه هم استادان و هم دانشجو ها توجه کمتری به قسمت محاسباتی آن می کنند. از این رو این کتاب برای حل مشکلات محاسباتی نوشته شده است.
خرید اینترنتی کتاب راهنمای جامع و کاربردی محاسبات دارویی