حمیدرضا ابراهیمی فخار

حمیدرضا ابراهیمی فخار

نشانه شناسی و معاينات بدنی در اورژانسهای پيش بيمارستانی
33٬915 ‎تومان
39٬900 ‎تومان -15%
موجود
نشانه شناسی و معاينات بدنی در اورژانسهای پيش بيمارستانی
کتاب نشانه شناسی و معاینات بدنی در اورژانس های پیش بیمارستانی، رویکرد واضح و جامعی را از ارزیابی بیمار در اختیار قرار می‌دهد که در 6 بخش به آن اشاره شده است. 
ارزیابی بیمار
مراقبت های اورژانس پیش بیمارستانی به عنوان یک نکته عملی، مجموعه ای از تصمیم ها درباره انتقال و درمان بیمار است. عامل راهنمای تکنسین فوریت های پزشکی در گرفتن تصمیمات لازم در صحنه اورژانس، اطلاعات حاصل از ارزیابی بیمار است. برای گرفتن درست ترین و مفید ترین تصمیم برای ارائه مراقبت های بهتر اورژانس برای بیمار، می‌بایست تکنسین فوریت های پزشکی با جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، ارزیابی بیمار را شروع نماید. در اصل ارزیابی بیمار، اصلی ترین مسئله برای مراقبت پیش بیمارستانی محسوب می‌شود.
مراقبتهای پيش بيمارستانی تروما 2
32٬215 ‎تومان
37٬900 ‎تومان -15%
موجود
مراقبتهای پيش بيمارستانی تروما 2
در کشور ایران تروما مسئله بسیار مهمی می‌باشد، به این دلیل که اگرچه بیماری های قلبی و عروقی از اصلی ترین عوامل مرگ و میر می‌باشند، اما اکثر عمر از بین رفته در اثر تروما رخ می‌دهد. معمولاً بیماری های قلبی و عروقی اکثراً در افراد مسن مشاهده می‌شود اما تروما اغلب در افراد جوان رخ می‌دهد و عمر از بین رفته در این افراد بیشتر می‌باشد؛ در نتیجه ضررهایی که به دلیل از دست رفتن نیروی جوان به جامعه رخ می‌دهند، چه از لحاظ اقتصادی و چه از نظر معنوی بسیار بالا می‌باشد. به همین سبب در کشورهای پیشرفته برای حل کردن این موضوع، سیستم هایی با عنوان سیستم تروما ایجاد نموده‌اند.
سیستم تروما
مراحل این سیستم از محل حادثه تا انتهای بازتوانی بیمار ادامه دارد. اگر شخصی در یک جاده تصادف کند، سیستم تروما برای منتقل کردن صحیح بیمار از محل حادثه به مراکز تروما، درمان و مدیریت صحیح تروما و سپس توانبخشی و بازسازی و بازگشت آن شخص به جامعه، برنامه ی مشخصی دارد. برای متوجه شدن میزان اهمیت مسئله تروما می‌توان گفت که کشور ما یکی از 2 الی 3 کشور نخست در دنیا است که مردم آن در اثر تصادفات رانندگی کشته می‌شوند. همچنین از نظر حوادث طبیعی مانند زلزله هم دارای آمار بالایی است و می‌بایست در این مواقع از سیستم تریاژ یا اولویت بندی مجروحین که از زیرمجموعه های سیستم تروما است استفاده نمود. اگر این سیستم اشتباه باشد، نمی‌توان با امکانات کمی به تعداد زیاد رسیدگی نمود.