طاهره توفیقیان

فوريتهای داخلی 1
48٬000 ‎تومان
60٬000 ‎تومان -20%
موجود
فوريتهای داخلی 1
کتاب اورژانس های پیش بیمارستانی (فوريتهای داخلی 1) به نویسندگی طاهره توفیقیان و مصطفی راد می‌باشد که در سال 1396 توسط انتشارات رفیع به نشر رسیده است.
هدف کلی کتاب فوريتهای داخلی 1
هدف کلی این کتاب آشنایی با اصول و مفاهیم کلی مراقبت های پیش بیمارستانی در اورژانس های قلبی_عروقی و تنفسی می‌باشد. شرح درس به این گونه می‌باشد که اورژانس های قلب و عروق و تنفسی از شایع ترین دلایل مراجعه بیماران به مراکز بهداشتی درمانی است. اهمیتی که انجام مراقبت های پیش بیمارستانی در شرایط حاد و نقش با ارزش آن در کاهش میزان مرگ و میر و همچنین ناتوانی ناشی از این موارد، باعث شده تا دانشجویان فوریت های پزشکی در حیطه این فوریت ها، مخصوصاً ارزیابی و تشخیص دقیق و انجام اقدام مناسب و به موقع مهارت ها، دانش مورد نیاز را کسب نمایند.
فوریت های محیطی
32٬000 ‎تومان
40٬000 ‎تومان -20%
موجود
اورژانس‌های پیش بیمارستانی فوریت های محیطی
کتاب اورژانس‌های پیش بیمارستانی فوریت‌های محیطی به نویسندگی طاهره توفیقیان و عبدالقادر عصاررودی می باشد که توسط انتشارات اندیشه رفیع با هدف بالابردن سطح آگاهی و ایجاد توانایی در دانشجو به منزله ارائه اقدامات فوری به مصدومان حوادث محیطی و همچنین آماده‌سازی دانشجو برای ارائه مراقبت فوری در سطح جامعه منتشر شده است. دانشجویان با مطالعه‌ی این کتاب علاوه بر کسب نمودن آگاهی در حیطه حوادثی مانند گرمازدگی، سرمازدگی، غرق شدگی و برق گرفتگی با شیوه ارائه‌ مراقبت‌های فوری به این مصدومان و بیماران اورژانس در خارج از بیمارستان آشنایی می‌یابند؛ مهارت‌های مورد نیاز برای ارزیابی و فراهم نمودن مراقبت‌های مورد نیاز اورژانس را نیز کسب خواهند نمود. این کتاب تطبیق یافته با به روزترین سرفصل واحد درسی فوریت‌های محیطی از طرف شورای عالی برنامه ‌ریزی برای رشته‌ فوریت‌های پزشکی است. لازم به ذکر است این کتاب دارای 96 صفحه و 7 فصل می‌باشد.
فصول مختلف کتاب اورژانس‌های پیش بیمارستانی فوریت‌های محیطی:

فصل اول: سوختگی و اداره مصدوم دچار
فصل دوم: اختلالات مربوط به گرما و سرما
فصل سوم: غرق شدگی
فصل چهارم: صاعقه زدگی
فصل پنجم: گاز گرفتگی و گزیدگی
فصل ششم: اورژانس های ناشی از تغییر فشار
فصل هفتم: تشعشعات هسته ای و بیوتروریسم
فوريتهای داخلی 2
48٬000 ‎تومان
60٬000 ‎تومان -20%
موجود
فوريتهای داخلی 2
کتاب اورژانس های پیش بیمارستانی فوریت های داخلی 2 به نویسندگی طاهره توفیقیان، مصطفی راد و مریم کریمی نقندر می‌باشد که توسط انتشارات اندیشه رفیع در سال 1398 به نشر رسده است. هدف اسن کتاب آشنا نمودن دانشجویان با اصول و مفاهیم مراقبت‌های پیش بیمارستانی در اورژانس‌های سیستم‌های گوارشی، عصبی، غدد متابولیسم، ادراری-تناسلی، ایمنی و مسمومیت‌ها تدوین شده است. قطع این کتاب وزیری و نوع جلد آن نیز شومیز می‌باشد. صحافی آن توسط دیدآور و چاپ آن توسط نگرش به انجام رسیده است.