فریدون نگهدار

آناتومی دستگاه عصبی مرکزی
218٬400 ‎تومان
280٬000 ‎تومان -22%
موجود
آناتومی دستگاه عصبی مرکزی
کتاب آناتومی دستگاه عصبی مرکزی به نویسندگی دکترفریدون نگهدار و احسان پور قیومی به همراه تصاویر و مقاطع ام آر آی و سی تی اسکن است. این کتاب در چهار قسمت طبقه بندی و خلاصه شده است. همانطور که در ادامه مطلب مشاهده می‌نمایید برای شما شرح داده ایم که در هر بخش از این کتاب به چه مباحثی پرداخته شده است:

قسمت اول: دستگاه عصبی
قسمت دوم: ساختارهای عصبی از جمله ساقه مغز، نخاع، مخچه، اعصاب مغزی و... 
قسمت سوم: شامل راه های عصبی عمومی، اختصاصی و سیستم عصبی اتونوم
بخش چهارم: این بخش در دو فصل به صورت جداگانه تصویرها و مقطع های ساقه مغز و نیم کره های مغزی را ارائه نموده است.
آناتومی استخوان و مفاصل
304٬200 ‎تومان
390٬000 ‎تومان -22%
موجود
کاملا مشخص است که که برای سهولت در حرکت اندام های بدن، نیاز می‌باشد که قسمت های گوناگون آن بتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند. این ارتباط توسط مفصل متحرک برقرار خواهد شد. حرکت در یک مفصل نیز می‌بایست به وسیله نوع مفصل، رباط های اتصال یافته به آن و یا به وسیله عضلات اطراف محدود می‌شوند. محل اتصال و ارتباط دو یا چند استخوان را مفصل می‌نامند. وجود همبستگی واتصال استخوان های گوناگون بدن انسان یکی از عامل های مهم حرکت آدمی می‌باشد.
کتاب آناتومی استخوان و مفاصل
کتاب آناتومی استخوان و مفاصل به نویسندگی فریدون نگهدار و سولماز مجید زاده توسط انتشارات حیدری منتشر شده است، تا به دانشجویان رشته پزکی کمک کند تا در زمینه آناتومی استخوان و مفاصل بتوانند اطلاعات لازم را کسب نمایند. چاپ و صحافی این کتاب توسط طرح و نقش انجام شده است و جنس جلد کتاب شومیز می‌باشد. لازم به ذکر است این کتاب در سال 1396 منتشر شده است و چاپ اول می‌باشد. همچنین موضوع اصلی آن درباره استخوان ها - کالبدشناسی است.
آناتومی دستگاه های بدن
234٬000 ‎تومان
300٬000 ‎تومان -22%
موجود
کتاب آناتومی دستگاه های بدن:
اکثر سوراخ های جمجمه در کف آن قرار گرفته‌اند و محل‌هایی برای عبور اعصاب کرانیال و عروق مغزی به شمار می‌آیند. بعضی از آن ها بر حسب شکل ظاهریشان نام گذاری می‌شوند، به عنوان مثال می‌توان به سوراخ بیضی یا اوال و سوراخ های گرد یا روتاندوم اشاره نمود. برخی از سوراخ های جمجمه  امکان دارد بر حسب عناصری که از آن ها عبور می‌نمایند، نام گذاری بشوند. برای نمونه، کانال اپتیک برای عبور عصب اپتیک و سوراخ جاگولار برای عبور ورید جاگولار از این دسته عناصر می‌باشند. سوراخ استیلو مستوئید در بین زوائد استیلو ئید و مستوئید تمپورال قرار دارد و سوراخ کندیلار که در پشت کندیل اکسی پیتال وجود دارد بر اساس موقعیت نام آنها انتخاب شده است.
کتاب آناتومی دستگاه های بدن شامل چه مباحثی می‌باشد؟

حواس ویژه
دستگاه تنفس
دستگاه اسکلتی
دستگاه گوارش
دستگاه ادراری
دستگاه عصبی
دستگاه تولیدمثل
دستگاه عضلانی
دستگاه گردش خون
کلیات آناتومی سلول، بافت، دستگاه و اصطلاحات