عمومی

اخلاق اسلامی نوشته احمد دیلمی
9٬000 ‎تومان
10٬000 ‎تومان -10%
کتاب اخلاق اسلامی ( ویراست دوم )
نوشته احمد دیلمی و مسعود آذربایجانی
کتاب اخلاق اسلامی به تدوین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها معاونت پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی که در زمستان 1396 توسط دفتر نشر معارف به هشتاد و ششمین نوبت چاپ خود در 5000 نسخه رسید. کتاب اخلاق اسلامی نوشته احمد دیلمی یکی از معروف ترین کتاب هایی می باشد که در دانشگاه برای درس های عمومی معارف مورد تدریس می باشد. کتاب اخلاق اسلامی نوشته احمد دیلمی توسط انتشارات نشر معارف منتشر شده است.

 شما می توانید کتاب اخلاق اسلامی (ویراست دوم) نوشته احمد دیلمی را به صورت اینترنتی از سایت پارسا نشر خریداری کرده و درب منزل تحویل بگیرید.
اخلاق اسلامی نوشته مهدی علیزاده
14٬400 ‎تومان
16٬000 ‎تومان -10%
کتاب اخلاق اسلامی (مفاهیم و مبانی)
نوشته مهدی علیزاده، محمود عالم زاده نوری، محمدرضا مظاهری سیف، مهدی احمد پور، علی مهدوی غرید و محمد رضا فلاح 
دانش اخلاق بحث از زشتی ها و زیبایی روح و منش بشر است و به خواهش ها و اعمال انسان تعمیم می یابد. دغدغه اخلاق رشد و تعالی بشر است. اخلاق اسلامی در رویکرد عمومی دین همان شکوفایی فطرت است که بر شناخت خاصی از انسان استوار می گردد.
آموزه های اسلام شامل سه بخش است:

عقاید: توصیفی از آفرینش با بیان مهم ترین عناصر آن که به تفسیر آغاز و انجام هستی می پردازد.
اخلاق: نظام ارزشی و هنجاری که انسان باید اعمال خود را برای دستیابی به کمال، براساس دستورها تنظیم کند.
فقه: از نظام باید و نباید های حقوقی بحث می کند که برای تنظیم قانونی روابط اجتماعی شکل گرفته است.

خرید اینترنتی کتاب اخلاق اسلامی 
اخلاق خانواده
16٬200 ‎تومان
18٬000 ‎تومان -10%
کتاب اخلاق خانوده
کتاب اخلاق خانواده نوشته امیرحسین بانکی پورفرد، محمدرضا شرفی، محمود مشفق، حسن ملکی، زهرا آیت اللهی، فاطمه بداغی، فریده خلج آبادی و شهلا کاظمی پور می باشد. کتاب اخلاق خانواده که حاصل تلاش دسته جمعی گروهی از محققان حوزه خانواده به کوشش و سرپرستی سرکار خانم زهرا آیت اللهی است، مباحث مهم اخلاقی و مهارت های مورد نیاز در تشکیل خانواده سالم را، قبل از ازدواج، حین ازدواج و پس از آن بر عهده دارد و در یازده فصل ارائه گردیده است. 
خرید اینترنتی کتاب اخلاق خانواده
سخن شیرین پارسی
30٬600 ‎تومان
34٬000 ‎تومان -10%
کتاب سخن شیرین پارسی 
برگزیده ی متون شعر و نثر گذشته و معاصر، روش نگارش و پژوهش علمی، سخنوری و ...
نوشته دکتر اکبر صیّادکوه، دکتر کاووس حسن لی، دکتر منیژه عبداللهی و دکتر سیّد احمد پارسا
مطالب کتاب در شش فصل صورت بندی شده است. هر فصل بن مایه ای مستقل دارد و برای تدریس در دو هفته در نظر گرفته شده است. در انتخاب متون کتاب سخن شیرین پارسی، اولویت با متون جذاب و شیرین پارسی بوده است و در میان آن ها متونی از کهن ترین ادوار ادب فارسی تا جدیدترین آن ها به چشم می خورد.
بن مایه های فصول شش گانه کتاب عبارت اند از:

ادب حماسه
ادب تعلیمی
ادب معاصر
ادب عرفان
ادب غنایی
ادب داستانی


شما می توانید به سادگی کتاب سخن شیرین پارسی نوشته دکتر اکبر صیّادکوه را به صورت اینترنتی و از سایت پارسا نشر خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید.
تاریخ فرهنگ اسلامی و تمدن اسلامی نوشته جان احمدی
16٬200 ‎تومان
18٬000 ‎تومان -10%
کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
نوشته‌ی فاطمه جان احمدی
این کتاب با رویکردی تحلیلی تاریخی به بررسی ابعاد، مبانی، مراحل شکل‏‌گیری و توسعه تمدن اسلامی و ادوار مختلف آن می‌پردازد و از ماهیت و ساختار تمدن اسلامی ، دوران اوج و افول آن سخن می‌‏گوید. عنوان‌های 9 بخش تشکیل‌ دهنده‌ی کتاب از این قرار است: کلیات، تمدن اسلامی، نهضت علمی در تمدن اسلامی، نهادهای آموزشی در تمدن اسلامی، هنر در تمدن اسلامی، تاثیر تمدن اسلامی بر تمدن غرب، ضعف و انحطاط تمدن اسلامی، ظرفیت‏‌های موجود در جهان اسلام و انحطاط معنوی دنیای مدرن. گفتنی است در پایان هر بخش پرسش‌هایی به منظور خودآزمایی دانشجویان ارائه شده است. کتاب حاضر را نشر «معارف»منتشر کرده است.
سرفصل های کتاب :
کلیات
تمدن اسلامی
نهضت علمی در تمدن اسلامی 
نهادهای آموزشی در تمدن اسلامی
هنر در تمدن اسلامی
تأثیر تمدن اسلامی بر تمدن غرب
ضغف و انحطاط تمدن اسلامی
ظرفیت های موجود در جهان اسلام
انحطاط معنوی دنیای مدرن
شما می توانید به صورت اینترنتی کتاب تاریخ فرهنگ اسلام و تمدن اسلام را از پارسانشر خریداری کنید.
تاریخ تحلیلی اسلام
6٬210 ‎تومان
6٬900 ‎تومان -10%
کتاب تاریخ تحلیلی اسلام
نوشته سید جعفر شهیدی
این کتاب یکی از منابع درس تاریخ اسلام در دوره کارشناسی می باشد. دکتر سید جعفر شهیدی در هفت فصل کتاب، ظهور اسلام در شبه جزیره عربستان تا فروپاشی خاندان اموی در قرن دوم هجری را روایت می کند و علل و زمینه های رویدادها را تحلیل می کند. نویسنده در این کتاب به موقعیت جغرافیایی عربستان و اوضاع اجتماعی - سیاسی آن پیش از اسلام، ظهور اسلام، آغاز درگیری ها، خلافت پس از پیامبر (ص)، حوزه اسلامی پس از شهادت حضرت علی (ع)، امویان، مروانیان و سقوط امویان و به قدرت رسیدن عباسیان می پردازد.
سرفصل های کتاب تاریخ تحلیلی اسلام :
فصل اول : موقعیت جغرافیایی عربستان و اوضاع اجتماعی - سیاسی
فصل دوم : ظهور اسلام
فصل سوم : آغاز درگیری ها
فصل چهارم : خلافت پس از پیغمبر
فصل پنجم : حوزه اسلامی پس از شهادت حضرت علی
فصل ششم : امویان
فصل هفتم : مروانیان
فصل هشتم : سقوط امویان و به قدرت رسیدن عباسیان
شما می توانید کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام را به صورت اینترنتی از پارسانشر خریداری کنید.
تاریخ اسلام از منظر قرآن
7٬200 ‎تومان
8٬000 ‎تومان -10%
کتاب تاریخ اسلام از منظر قرآن
نوشته یعقوب جعفری
کتاب حاضر « تاریخ اسلام از منظر قرآن» خلاصه ای است از سیره پیامبر و گرد آوری آیات مربوط به آن. ویژگی کتاب تنها در توجه و اهمیت دادن به مسأله ی فلسفه تاریخ در حرکت های تاریخی، آن هم به طور مختصر می باشد.
فصل یکم به موضوع فلسفه تاریخ و سنت های حاکم بر آن اختصاص یافته است. در فصل دوم موضوع جاهلیت و ابعاد و نشانه های آن بررسی شده. مهم ترین حوادث دوران ولادت پیامبر (ص) تا بعثت و از بعثت تا هجرت در فصل سوم و چهارم بحث شده است. در فصل پنجم نیز پدیده های مهم و عبرت آموز یازده سال هجرت پیامبر تا رحلت آن حضرت آمده است. در خاتمه نیز به اختصار به موضوع آینده بشریت از نظر قرآن توجه شده است.
شما می توانید به صورت اینترنتی کتاب تاریخ اسلام از منظر قرآن نوشته یعقوب جعفری را از پارسانشر خریداری کنید.
تاریخ تحلیلی صدر اسلام
22٬500 ‎تومان
25٬000 ‎تومان -10%
کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام ( ویراست دوم )
نوشته محمد نصیری
مطالب این کتاب که به گفته ی ناشر مطابق با سر فصل های دروس معارف اسلامی و بر اساس نیاز سنجی نگاشته شده در یک مقدمه و هفت فصل تنظیم گردیده است.
در فصل اول با عنوان مباحث مقدماتی تاریخ، مطالبی درباره ی علمیت تاریخ ، فلسفه ی تاریخ، تاریخ نگاری مسلمانان و شرق شناسی را مطرح کرده است. در فصل دوم با عنوان جهان در آستانۀ بعثت، اشاره ای به اوضاع جزیرةالعرب، ایران و روم پیش از ظهور اسلام دارد.
فصل سوم وچهارم را به تاریخ پیامبر اسلام(ص) اختصاص داده، به این ترتیب که در فصل سوم مطالبی درباره ولادت تا هجرت(ص) پیامبر ودر فصل چهارم از هجرت تا رحلت پیامبر (ص) را ارائه کرده است.
فصل پنجم دوران سه خلیفه پس از پیامبر را بررسی نموده و در فصل ششم با عنوان نگاهی به حکومت امام علی ابن ابیطالب(ع)، به دوران حکومت امام علی (ع) پرداخته البته اشاره ای هم به امام علی (ع) در عصر پیامبر و خلفا دارد.
فصل هفتم را به امام حسن (ع) و امام حسین (ع) اختصاص داده است.
شما می توانید به صورت اینترنتی کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام نوشته محمد نصیری را از پارسانشر خریداری کنید.
اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)
1٬710 ‎تومان
1٬900 ‎تومان -10%
کتاب اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)
کتاب اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) نوشته یحیی فوزی می باشد. این کتاب در مورد نحوه اندیشه امام خمینی در مورد مسائل سیاسی می باشد. سیاست در اندیشه امام خمینی(ره) بر آمده از آموزه های قرآنی، روایات و مبتنی بر مبانی فقهی و اصولی، فلسفی، کلامی، و عرفانی می باشد. از نگاه امام خمینی سیاست حقیقی؛ آن سیاستی است که مد نظر انبیاء وائمه معصومین (علیهم السلام) بوده، تا شرایط رشد انسان را در ابعاد مختلف فراهم نماید. 

خرید کتاب اندیشه سیاسی امام خمینی ( ره ) نوشته یحیی فوزی
اندیشه اسلامی 2
19٬800 ‎تومان
22٬000 ‎تومان -10%
اندیشه اسلامی 2
کتاب اندیشه اسلامی 2 نوشته آیت الله جعفر سبحانی و محمد محمدرضایی می باشد که تحت تدوین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری می باشد. کتاب اندیشه اسلامی 2 مناسب برای استفاده در دروس عمومی دانشگاهی و درس اندیشه اسلامی 2 می باشد که دانشجویان آن را معمولا به نام اندیشه 2 می شناسند. از مسائل بسیار مهم و سرنوشت ساز در سعادت آدمی، تفکر در باب انسان، خدا و معاد است. آدمی اگر به درستی خود را بشناسد و توانایی ها و گنجینه های فطری خود را کشف کند، می تواند به سعادت و کامیابی نایل گردد.
خرید انواع کتاب های عمومی دانشگاهی به صورت آنلاین
تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران (ویژه علوم پزشکی)
8٬100 ‎تومان
9٬000 ‎تومان -10%
کتاب فرهنگ و تمدن اسلام و ایران
نوشته جمعی از نویسندگان زیر نظر دکتر علی اکبر ولایتی
این کتاب بازتاب گوشه ای از تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی است که ایرانیان در ساختن آن نقش داشته اند.
بخش اول که به اختصار به کلیاتی درباره تاریخ و فرهنگ اسلامی و دوران های سرنوشت ساز سرزمین های اسلامی پرداخته، تلخیصی از کتاب فرهنگ و تمدن اسلامی از نویسنده همین اثر است، که پیش تر توسط همین نهاد، به چاپ رسیده است.
در بخش دوم نیز، ثقل مطالب بر روی دانش پزشکی متمرکز شده و با روی کرد مطالعه توسط دانشجویان رشته های علوم پزشکی و رشته های مشابه، تدوین یافته است. نگارنده اذعان دارد که برخلاف برخی که تصور می کنند طب اسلامی در فرایند بهداشت و درمان امروزه و پس از ورود طب جدید ـ غربی، کارایی خود را از دست داده، این کتاب نشان می دهد که حتی امروزه می توان با استفاده از طب سنتی پا به پای طب جدید پیش رفت.
وی بدین منظور، ابتدا جایگاه دانش پزشکی را در بررسی های دانشمندان مسلمانان مورد توجه قرار داده و در ادامه، مبانی طب سنتی ایران را تشریح نموده است. داروشناسی اسلامی و نوآوری های دانشمندان مسلمان و ایرانی در علوم پزشکی نیز، در فصل های بعدی تشریح شده است.
شما می توانید کتاب فرهنگ و تمدن اسلام و ایران را به صورت اینترنتی از پارسانشر خریداری کنید.
زندگی و زمانه محمد علی فروغی
11٬250 ‎تومان
12٬500 ‎تومان -10%
زندگی و زمانه محمد علی فروغی
کتاب زندگی و زمانه محمد علی فروغی در واقع یک بیوگرافی از زندگی محمد علی فروغی می باشد که در آن تمامی کار ها و اقدام های مهم او به همراه دلیل چرایی آن ها آورده شده است. کتاب زندگی و زمانه محمد علی فروغی نوشته احمد واردی می باشد که عبدالحسین آذررنگ آن را ترجمه کرده است. کتاب زندگی و زمانه محمد علی فروغی توسط انتشارات نشر نامک منتشر شده است.
خرید اینترنتی کتاب زندگی و زمانه محمد علی فروغی
همه کودکان می توانند یاد بگیرند
36٬000 ‎تومان
40٬000 ‎تومان -10%
کتاب همه کودکان می توانند یاد بگیرند
نوشته مریم تاجی که توسط انتشارات نوشته به چاپ رسیده است.
یکی از بزرگترین دغدغه های والدین برای کودکانی که ضعف در یادگیری دارند مسئله یادگیری آنان است.
این کتاب با تمارین و گفته های خود کمک میکند تا کودک ضعف های خواندن، نوشتن و ریاضی را رفع کند و بهتر این موضوعات را فرابگیرد. که این موضوع هم برای والدین بهتر است و هم برای کودکان.
از نمونه تمارین این کتاب میتوان به تقویت مهارت های ادراکی، ریاضی، خواندن و نوشتن و ... نام برد.
می توانید به صورت اینترنتی کتاب همه کودکان می توانند یاد بگیرند نوشته مریم تاجی را از پارسانشر خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید.
فرهنگ تصویری صامت ها (همخوان ها)
45٬000 ‎تومان
50٬000 ‎تومان -10%
فرهنگ تصویری همخوان ها
نوشته مریم دریانورد، آسیب شناس گفتار و زبان ، که توسط انتشارات مؤلفان فرهیخته به چاپ رسیده است.
کتاب تصویری صامت ها (همخوان ها ) با هدف اصلی رشد و تقویت توانایی کودکانی که اختلالات زبانی و تلفظی دارند طراحی شده ولی به گونه ایست که می توان از این کتاب برای تمامی کودکان، اعمم از کودکان کم شنوا، ناتوان ذهنی و حتی کودکان عادی استفاده کرد چرا که موضوعات فراگیر و کاربردی به همراه تصاویر جذاب و کودکانه در آن تعبیه شده است.
شما همچنین می توانید به صورت اینترنتی کتاب فرهنگ تصویری همخوان ها به قلم مریم دریانورد را از پارسانشر خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید.
آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس
47٬700 ‎تومان
53٬000 ‎تومان -10%
آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس
کتاب آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس مناسب برای درس دفاع مقدس است. این درس جزو دروس عمومی دانشگاه می باشد و توسط مجتبی شربتی و دکترهادی مراد پیری نوشته شده است. ناشر کتاب آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس انتشارات سمت می باشد که ویراست چهارم آن با تجدید اساسی صورت گرفته و چاپ شده است.
خرید انلاین کتاب های عمومی دانشگاهی
حقوق اجتماعی و سیاسی در اسلام
6٬300 ‎تومان
7٬000 ‎تومان -10%
کتاب اجتماعی و سیاسی در اسلام
نوشته حسین جوان آراسته
مکتب اسلام از آنجا که مکتبی جامع، جهانی و جاودانه است، انسان و حقوق او را در ابعاد مختلف مورد توجه ویژه قرار داده است، همه مکاتب و نظام های حقوق درصدد بوده و هستند تا با پایه ریزی و تدوین یک نظام حقوقی عادلانه و کارآمد بر ساماندهی مطلوب زندگی مدین و سیاسی مردم بپردازند. این کاب درصدد این است تا با مقدمه بالا دانشجویان را با مبانی نظام حقوق اسلام و سپس با حقوق اجتماعی و سیاسی انسان در اسلام آشنا سازد.
شامل 6 بخش که برخی از سرفصل ها را در زیر داریم:
بخش اول: کلیات
فصل 1: انسان و حقوق
فصل 2: مفهوم حقوق
فصل 3: کاربرد حقوق
بخش دوم: نظام حقوقی اسلام
فصل 1: اهداف و مبانی حقوق
فصل 2: حقوق طبیعی از دیدگاه اسلام
فصل 3: حقوق فرد و جامعه
فصل 4: حق و تکلیف از دیدگاه اسلام
فصل5: عدالت در نظام حقوقی اسلام
فصل 6: برابری
فصل 7: آزادی
بخش سوم: حقوق مدنی و اجتماعی در اسلام
فصل 1: حق حیات
فصل 2: حق امنیت
فصل 3: آزادی اندیشه
فصل 4: حقوق اقتصادی
بخش چهارم: حقوق سیاسی در اسلام
فصل 1: حق حاکمیت
فصل 2: حق نظارت
فصل 3: آزادی های سیاسی
شما می توانید کتاب حقوق اجتماعی و سیاسی در اسلام را به صورت اینترنتی از پارسانشر خریداری کنید.
انسان در اسلام
18٬000 ‎تومان
20٬000 ‎تومان -10%
کتاب انسان در اسلام
کتاب انسان در اسلام، نوشته ی دکتر غلامحسین گرامی در 220 صفحه و هشت فصل توسط نشر معارف به چاپ رسیده است
این کتاب با تاکید بر خودشناسی، تاریخی طولانی تر دارد که می توان گفت از آن هنگام که بشر پا به عرصه ی وجود گذاشته است با سوالات متعددی درباره ی خود و جهان اطرافش روبه رو بوده و همواره ادیان الهی او را به خودشناسی و شناسایی خود وجودیش فراخوانده اند.
سرفصل های کتاب انسان در اسلام نوشته غلام حسین گرامی:
فصل اول: کلیات
فصل دوم: آفرینش انسان
فصل سوم: روح ملکوتی
فصل چهارم: فلسفه ی آفرینش
فصل پنجم: سرشت انسان
فصل ششم: سعادت و کمال
فصل هفتم: انسان آزاد و انتخابگر
فصل هشتم: انسان با خود بیگانه 
شما می توانید به راحتی و به صورت اینترنتی کتاب انسان در اسلام را از پارسانشر خریداری کنید.